Az intézeti TDK-forduló eredménye

2018. november 21., 10:40

2018. november 20-án került sor a Tudományos Diákköri Verseny intézeti fordulójára a Történettudományi Intézetben. Négy hallgató mutatta be a korábban írásban benyújtott dolgozata eredményeit.

1. Bajusz Péter: Az Amerikai Egyesült Államok és Japán diplomáciai kapcsolatai a 19. század második felében

2. Kerekes Endre László: Johann Christoph Ausfeldt és a szegedi pestisjárvány (1708-1712)

3. Tóth Boglárka: A diósgyőri és az ózdi acélgyártás technikatörténeti jellegű összehasonlítása a gyáralapítástól a tömegacéltermelés beindulásáig

4. Varga József: A jezsuiták tevékenysége a Bethlen Gábor alatti Erdélyi Fejedelemség területén

A zsűri – Tóth Árpád és Horváth Emőke egyetemi docensek – az opponensi vélemények és az előadások alapján két hallgatót javasolt tovább jutásra: Tóth Boglárkát (Történelem MA 2. év, konzulens: Török Béla) és Kerekes Endrét (Osztatlan történelem tanár, 5. év, konzulens: Tózsa-Rigó Attila).

Gratulálunk a hallgatóinknak!